AnaSayfa Hakkımda Blog Sağlık Hukuku Kişisel Verilerin Korunması Kanunu İletişim

Tedaviler


AĞIZ, DİŞ, ÇENE CERRAHİSİ

AĞIZ, DİŞ, ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi; Ağız, Çene Ve Yüz Bölgelerindeki Yumuşak Ve Sert Dokularda Yer Alan Doğumsal Ve Kazanılmış Hastalıkların Yanı Sıra Enfeksizyöz, Travmatik Ve Her Türlü Patolojik Nedenlerin Yol Açtığı Estetik, Fonksiyonel Ve Fonetik Sorunların Medikal Ve Cerrahi Tedavisini Gerçekleştiren Diş Hekimliği Uzmanlık Alanıdır.


İMPLANT TEDAVİSİ

Dental implant uygulamaları, günümüzde tam dişsiz ya da aralıklı diş eksiklikleri bulunan hastalarda fonksiyonel ve estetik eksikliklerin giderilmesinde sıklıkla başvurulan tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Dental implantla desteklenen protez restorasyonların başarı oranları ve hasta memnuniyet oranları teknolojik gelişmelerin de katkısıyla oldukça yükselmiştir.

İMPLANT TEDAVİSİ


ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Güzel bir gülümseme, dolayısıyla dişler yüz estetiğinin vazgeçilmez parçalarıdır. Diş beyazlatma, gülüş tasarımı, diş eti estetiği ve ince porselen laminalar modern diş hekimliği içerisinde hastaların estetik ihtiyaçlarını gideren ve memnuniyetini artıran tedavi yaklaşımlarıdır.


PROTEZ UYGULAMALARI

Zaman içerisinde sağlığını yitirerek bozulmuş, eksilmiş, fonksiyon ve estetiğini kaybetmiş dişlerin restorasyonunu bilimsel prensipler çerçevesinde hareketli veya sabit protezler yoluyla gerçekleştiren diş hekimliği alanıdır

PROTEZ UYGULAMALARI


RESTORATİF TEDAVİ/ KANAL TEDAVİSİ

RESTORATİF TEDAVİ/ KANAL TEDAVİSİ

Restoratif diş tedavisi dişe ait sert dokuların bakteriyel, gelişimsel ya da travmatik tüm hastalıklarının ya da estetik ihtiyaçlarının tedavisini gerçekleştiren diş hekimliği dalıdır.

Endodontik diş tedavisi ise ölü, ölmekte olan ya da iltihaplı bir dişin tekrar fonksiyonuna kavuşması amacıyla dişin sinir tabakasına uygulanan tedaviler bütünüdür.


DİŞ BEYAZLATMA

Çeşitli nedenlerle renk değişikliğine uğramış dişlerin beyazlatılması veya kişinin kendi diş renginin açılması için uygulanan estetik bir çözümdür. Ofis tipi beyazlatmada hekiminiz öncelikle varsa diştaşları ve renkleşmeleri temizler, sonrasında sizin için uygun görülen beyazlatma jeli ısı ya da ışık yoluyla aktive edilerek dişlerin renklerinin açılması sağlanır.

DİŞ BEYAZLATMA


LAZER UYGULAMALARI

LAZER UYGULAMALARI

Son yıllarda teknolojik gelişmeleri takiben lazer uygulamaları diş hekimliğinde de oldukça popüler hale gelmiştir. Geleneksel yöntemlere göre lazer uygulaması, lazer ışınının kolaylıkla yönlendirilebilmesi ve yüksek miktarda enerjinin küçük noktalara odaklanabilmesi nedeniyle oldukça ileri bir tedavi yöntemidir. Lazerler diş hekimliğinde diş çürüklerinin temizlenmesi, dişeti şekillendirmesi, yara iyileşmesinin yönlendirilmesi, afta ve uçukların tedavisi, kök kanallarının dezenfeksiyonu ve kemik dokusu cerrahileri gibi oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptirler.


DİŞ ETİ HASTALIKLARI

Diş eti inltihamının ilk belirtisi diş etindeki kanamalardır. Diş etlerinde renk, şekil bozuklukları ve ağız kokusu ile kendini daha da belli eder. Diş eti hastalıklarının önlenmesinde dişlerin düzenli fırçalanması ve diş ipi kullanılması, ayrıca 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolleri önemli rol oynamaktadır.

DİŞ ETİ HASTALIKLARI


ÇOCUKLARIMIZIN AĞIZ-DİŞ SAĞLIĞI

ÇOCUKLARIMIZIN AĞIZ-DİŞ SAĞLIĞI

Pedodonti, bebeklik döneminden itibaren çocukların ağız ve diş sağlığını, aynı zamanda çene-yüz gelişimini takipve tedavi eden ve koruyucu yaklaşımları da içine alan diş hekimliği uzmanlık alanıdır.


ORTODONTİK YAKLAŞIMLAR

Ortodonti, yanlış konumlanmış çene kemiklerinin ve çene kemikleri üzerindeki dişlerin çapraşıklıklarının tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontik tedavi ile daha hoş bir görünüm ve daha sağlıklı bir ağız ve bu durumun devamlılığının sağlanması mümkündür.

ORTODONTİK YAKLAŞIMLAR